4 Basamak: Ziyaretinizden Sonra

Hastaneden ayrılmadan önce ihtiyacınız olan bilgileri almanız önemlidir. Eve döndükten sonra tıbbi ekibinizle iletişim kurmanız için MD Anderson, ücretsiz ve güvenli bir web sitesi sunmaktadır.

Dışarıdan gelen Patoloji Materyalleri

Ayrılmadan birkaç gün önce Uluslararası Hasta Asistanınızla irtibat kurarak dışarıdan gelen patoloji materyallerini isteyin. Materyallerin hazır olduğunu ve Uluslararası Merkezden alınabileceğini haber vermek üzere temsilcinin sizi arayabilmesi için sizden yerel bir telefon numarası istenecektir.

Filmler (Röntgenler, Taramalar vs.)

MD Anderson Filmleri

MD Anderson’daki teşhis testinizin radyoloji örneklerini istiyorsanız, lütfen ayrılmadan birkaç gün önce Film Kütüphanesine uğrayın ve talep/yetki belgesi imzalayarak bu görüntüleri isteyin. Kopyalanan görüntüler, sizden herhangi bir ücret talep edilmeksizin, CD ROM (DI-COM uyumlu) formatında teslim edilecektir. Mamogramlar hariç olmak üzere MD Anderson, orijinal filmleri vermemektedir. 

Filmlerin verilmesine ilişkin izin: 

  • Ana Binada, Blue Zone, 3rd floor, Room B3.4362
  • Mays Klinik Binasında, 2nd floor, Room ACB 2.1613 adresinde imzalanabilir.

İzin belgesini imzalarken ne zaman uğrayıp alabileceğinizi de sorun.

Dışarıdan gelen filmler

M.D.’nin dışından sizin getirdiğiniz filmler, Film Kütüphanesine filmlerin teslim edilmesini takip eden 30 günlük süre içerisinde asıl formatıyla M.D. tarafından tutulabilecektir. Dışarıdan Gelen Filmler Kütüphanesini arayınız ve dışarıdan getirdiğiniz filmleri teslim almanız için hazırlamalarını isteyiniz. Film Kütüphanesinin telefon numarası 713-792-6210’dur. Ne zaman gidip alabileceğinizi de sorunuz.

Bilgilerin Açıklanması

Uluslararası Merkeze uğrayın ve Sağlık Bilgileri Formunun İfşa Edilmesi için bir İzin belgesi imzalayın. Bu form sayesinde, Uluslararası Hasta Asistanınız, tıbbi raporları alabilecek olup Houston’dan ayrılmanızın akabinde bunları size gönderecektir. İletişim kolaylaştırmak ve gecikmeleri engellemek için lütfen iletişim bilgilerinizi gözden geçirin ve doğru olduklarından emin olun. Herhangi bir düzeltmenin gerekli olması durumunda, lütfen Uluslararası Hasta Asistanınızı bilgilendiriniz.

MyMDanderson

myMDAnderson.org, MD Anderson’ın hastaları için kurulmuş, kişiselleştirilmiş ve güvenli bir web sitesidir. Bu siteye girerek bakım merkezinizle irtibat kurabilir, programınızı kontrol edebilir, hesabınızı kontrol edebilir ve daha birçok şeyi yapabilirsiniz. myMDAnderson sitesinde oturum açmak amacıyla bir hesap alınmasıyla ilgili daha çok bilgi edinmek için bakım merkezinizle veya Uluslararası Merkez Asistanınızla irtibat kurunuz. Artık, myMDAnderson üzerinden bir takım tıbbi raporlara da ulaşmanız mümkündür. 

Neler Beklemelisiniz

Randevu sürecinin her aşaması hakkında daha fazla bilgi edinin: 

Uluslararası Merkez ile İletişime Geçin

Sorularınız veya randevu ayarlamak için bizimle iletişime geçin.

Telefon: 001-713-745-0450
Saatler: Pazartesi - Cuma, 08:00 - 17:00 (CST - Merkezi Standart Zaman)
E-posta: international@mdanderson.org