3 Basamak: Burada kaldığınız süre

MD Anderson’a varış

Uluslararası Hasta Asistanı, randevu çizelgenizin detaylarını içeren bir Hasta Randevu Yazısını (PAL) size sunacaktır. PAL, her bir randevunun tarih ve saatinin gösterecek olup her bir randevunun yerini de belirtecektir. Yerleşim bilgilerinde, MD Anderson bünyesinde kolayca yönünüzü bulmanızı sağlayacak bina, kat ve asansör bilgileri de yer almaktadır. Aşağıdaki araçlar da size yardımcı olacaktır:

Kayıt

Lütfen, ilk randevunuzun amacının belirlenen merkezde yeni hasta kaydınızın yapılması olduğunu unutmayınız. Merkezinizin Hasta Erişim Hizmetleri departmanından gelen bir uzman, kayıt sürecini tamamlamak ve her türlü sorunuzu cevaplamak için sizi görüşme odasına alacaktır. Peşin ödeme yapmadıysanız, bu noktada ilk ödeme veya sigortadan düşülecek tutarlar tahsil edilecektir. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra durumunuzun değerlendirmesine geçilecektir.

İlk Ziyaretiniz

İlk randevunuz, poliklinik kısmında olacak olup siz hastaneye yatırılmadan durumunuz değerlendirilecektir. Lütfen, durumunuzu değerlendirmek ve tedavinizi planlamak için gereken değerlendirme süresinin herhangi bir ek test ve konsültasyona bağlı olarak değişebileceğini göz önünde tutunuz. Aksi size belirtilmediği sürece, ilk ziyaretiniz için gelmeden önce yemek yiyebilirsiniz. Buna ek olarak, sizin hekiminiz, bize test sonuçları göndermiş olsa da bazı testler tekrarlanabilir veya ilave testler yapılabilir çünkü kritik kararlar verirken doktorlarımız belirli bilgilere ihtiyaç duyacaktır.

Belirlenen randevu saatinde hekiminiz tam saatinde gelemezse lütfen sabırlı olun. Acil durumlar ve diğer haller, kimi zaman hekimlerin geç kalmasına neden olabilecek olup tahmin ettiğinizden daha uzun bir bekleme süresiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. İlk gününüzün, çok yoğun bir olacağını düşünmelisiniz. Bir yere geç kalıyor olmanız durumunda, bir sonraki randevunuz hakkında sizi bilgilendirmesi için kliniğinize başvurunuz.

Uluslararası Hasta Asistanınız, klinikte veya Uluslararası Merkezde sizi şahsen karşılayarak MD Anderson’a hoş geldiniz diyecektir. Yardım almak için veya kahveyle ikramların tadına bakmak için rahat ve dinlendirici Uluslararası Merkez ofislerimize uğrayabilirsiniz.

MD Anderson’daki Sağlık Hizmetleri Ekibiniz

MD Anderson, kansere ilişkin bakım hizmetlerinde birden çok akademik disiplini bir araya getirme konusunda öncüdür, bu yaklaşıma göre farklı disiplinlerden gelen uzman doktorların (radyasyon onkolojisi, tıbbi onkoloji ve cerrahi onkoloji) oluşturduğu bir ekip sizin tedavinizi görüşmek üzere bir araya gelir. Birden çok akademik disiplini bünyesinde barındıran bakım merkezleri, bakımınız için gerekli olan birçok insanı ve hizmeti bir araya getirmektedir. Bunun anlamı ise, pratisyen hemşirelerden hekim asistanlarına ve hemşirelere kadar birçok farklı alandan ve disiplinden gelen uzmanların tedavinizin planlanmasında yer alabileceğidir. Doktorunuz gelmeden önce bir tıp stajyeri veya bursiyeri de sizinle ilgilenebilir.

Hizmetler

MD Anderson, tedaviniz boyunca size yardımcı olması için bir dizi hizmet sunmaktadır: 

  • MD Anderson Kılavuzu
  • Yaşam Merkezi
  • Kim’in Yeri

Houston Greeters

Teksas Tıp Merkezinin (dış) yürüyüş turları için Teksas Tıp Merkezi, Houston Greeters organizasyonuyla işbirliği yapmaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi almak için www.houstongreeters.org adresli siteye giriniz ve Activities (Faaliyetler) menüsünden Areas of Interest (İlgi Alanlarını) seçiniz ve Texas Medical Center kuruluşunu bulana kadar aşağı okla devam edin. Bir dizi başka faaliyette bu sitede sunulmaktadır.

Neler Beklemelisiniz

Randevu sürecinin her aşaması hakkında daha fazla bilgi edinin: 

Uluslararası Merkez ile İletişime Geçin

Sorularınız veya randevu ayarlamak için bizimle iletişime geçin.

Telefon: 001-713-745-0450
Saatler: Pazartesi - Cuma, 08:00 - 17:00 (CST - Merkezi Standart Zaman)
E-posta: international@mdanderson.org