2 Basamak: Amerika Birleşik Devletlerine Varış

MD Anderson, Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük dördüncü ve Teksas eyaletinin en büyük şehri olan Houston’da yer almaktadır. Houston şehrinde iki büyük havalimanının yanı sıra uluslararası ziyaretçilere yönelik birçok farklı hizmet de bulunmaktadır.

Houston Havalimanları

George Bush Intercontinental Havalimanı (IAH), MD Anderson’dan yaklaşık 25 mil uzakta yer almaktadır (33 dakikalık bir yol olup trafik nedeniyle 50 dakika veya daha fazla sürebilir). Bazı iç hat uçuşlarının yanı sıra tüm direkt dış hat uçuşları da George Bush Intercontinental Havalimanına gelmektedir.

William P. Hobby Havalimanı (HOU), MD Anderson’dan yaklaşık 13 mil uzakta yer almaktadır (20 dakikalık bir yol olup trafik nedeniyle 35 dakika veya daha fazla sürebilir). Sadece iç hat uçuşları William P. Hobby havalimanına inmektedir.

Ulaşım Güvenliği İdaresi, Amerika Birleşik Devletlerine gelişinizdeki uçuşunuzu hazırlamak için yararlı bilgiler verebilir.

Amerika Birleşik Devletleri Gümrükleri ve Sınır Muhafaza

Dış hat uçuşlarıyla Houston’a gelen yolcular, George Bush Intercontinental Havalimanı, D Terminalindeki veya E Terminalindeki kapılara gelecektir. Burada, uçaktan ineceksiniz, güvenlik koridorlarından geçip, Federal İnceleme Hizmetlerine (FIS) çıkan yolcu körükleri boyunca ilerleyeceksiniz. Burada, bagajlarınızı alacak ve Amerika Birleşik Devletleri Gümrük ve Sınır Muhafaza İdaresi kontrolünden geçeceksiniz. Lütfen, gelişinizden sonra doldurulacak olan I-94 başvurunuzun hızlıca işlem görmesi için sokak adı ve otel ya da konut numarası dahil olmak üzere açık adres bilgisinin gerekli olacağını göz önünde bulundurunuz. Açık bilgiler olmadığı sürece havalimanına varıştan sonraki süre birkaç saat uzayabilir.

Havalimanında Karşılama

Houston Havalimanı, birçok dilde hizmet verebilen ücretsiz karşılama hizmetini hastalar ve seyahatlerinde onlara refakat eden kişiler için sunmaktadır. Uçağınızın, (Merkezi Standartlar Saat sistemine göre) sabah 07:00 ila akşam 21:30 arasında inmesi durumunda, lütfen Uluslararası Hasta Asistanınıza uçuş bilgilerinizi veriniz. Kendisi, Houston’a vardığınızda Amerika Birleşik Devletleri Gümrük ve Sınır Muhafaza işlemleri boyunca size yardımcı olabilecek bir havalimanı karşılama görevlisi için ayarlamalar yapacaktır. Varışınızdan en az iki iş günü önce havalimanı karşılama görevlisine ilişkin talebinizi iletmenizi rica ederiz.

George Bush Intercontinental Havalimanındaki Teksas Tıp Merkezi Bekleme Salonu

Teksas Tıp Merkezi, George Bush Intercontinental Havalimanının uluslararası terminalinde yer alan Teksas Tıp Merkezi Konuk Bekleme Salonunun sponsorudur. Bu bekleme salonu, dünyanın her yerinden Houston’a gelen hastaların ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuştur.

Sağlanan olanaklar arasında tuvalet, ikramlar ve kablosuz internet bağlantısı yer almaktadır. Buna ek olarak, toplamda 30’dan fazla dile hakim Özel Hizmet Temsilcileri, bekleme salonunda görev yapmakta olup havalimanında hizmet gereksinimi duyan hastalara, ziyaretçilere ve ilgili üst düzey kişilere yardımcı olabilmektedir.

Döviz Bürosu

George Bush Intercontinental Havalimanı: E Terminalinde yer alan Döviz bürosu, sabah 07:30 akşam 21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Teksas Tıp Merkezindeki Chase Bankası: Teksas Tıp Merkezine en yakın döviz bozdurabileceğiniz nokta, 712 Main Street adresinde yer alan Chase Bankasıdır. Telefon: 1-888-242-7384

Konaklama, Seyahat ve Ulaşım

Doğru teşhis veya kanser tedavisi için uzun bir yol kat etmek için yapılan seçim zor ve cesaret gerektiren bir karardır. Bunu kolaylaştırmak için buradayız.

Neler Beklemelisiniz

Randevu sürecinin her aşaması hakkında daha fazla bilgi edinin: 

Uluslararası Merkez ile İletişime Geçin

Sorularınız veya randevu ayarlamak için bizimle iletişime geçin.

Telefon: 001-713-745-0450
Saatler: Pazartesi - Cuma, 08:00 - 17:00 (CST - Merkezi Standart Zaman)
E-posta: international@mdanderson.org