Hizmetlerimiz

Her yıl Amerika Birleşik Devletlerinin dışından MD Anderson Kanser Merkezine gelen yüzlerce hastadan biriyseniz; Uluslararası Merkez, sizin için bu sürecin pürüzsüz geçmesini sağlayabilir. Kanser tedavisi için uzun bir mesafe kat etmek konusunda karar vermenin zorluğunu anladığımız ve buna saygı duyduğumuz için Uluslararası Merkezimiz, özel ihtiyaçlarınız konusunda size yardım etme hususunda kararlıdır. Personelimiz, uluslararası hastaların kültürel ve dilsel ihtiyaçlarını anlamakta olup bu farklı ihtiyaçların karşılanması için bir dizi hizmet sunmaktadır.

Uluslararası Merkez personeli, siz Houston’a varmadan önce de size yardım edebilir. Uluslararası Hasta Asistanı, getirmeniz gereken kişisel eşyaları ve tıbbi kayıtları, ziyaret öncesine ilişkin gerekli herhangi bir mali düzenlemeyi, ulaşımı ve diğer özel ihtiyaçları, size kendi dilinizde anlatacaktır.

İlk ziyaretiniz esnasında, Uluslararası Hasta Asistanı, kliniğinizde veya Uluslararası Merkezde sizi karşılayarak MD Anderson’da ağırlayacaktır. Bakım merkezlerinin nasıl işlediğini anlamanıza yardımcı olmanın yanı sıra özel hizmetler hakkında da size bilgi verebilir.

Uluslararası Hasta Asistanınız, Houston’da kaldığınız süreden en iyi şekilde faydalanmanıza ilişkin sorularınızı yanıtlayabilir. Teşhis veya tedavi hakkında herhangi bir endişeniz, heyecanınız veya korkunuz varsa, personel bunları çözümlemenize yardımcı olabilecektir. Uluslararası Merkez tüm detaylarla ilgilenirken siz tüm enerjinizi, kanserle savaşmaya verebilirsiniz.

MD Anderson’daki bakım hizmetlerinin altında yatan felsefenin temelinde, hekiminize soru sorma hakkınız ve tedavinizin her seviyesine dahil olma hakkınız bulunmaktadır. Tıbbi durumunuzu anlamanıza yardım olmak ve en rahat ettiğiniz dilde hekiminizle iletişim kurmasını sağlamak için tercümanlar size ücretsiz olarak hizmet verecektir.

Uluslararası Merkez tarafından verilen özel hizmetler yelpazesinde, aşağıdakiler de yer almaktadır:

 • Vize ve diğer gerekli düzenlemelerle varış öncesine ilişkin yardımlar.
 • Havalimanına varışta yardım ve ulaşım.
 • Yeni bir kültürün özümsenmesi ve MD Anderson’dakilerin yanı sıra Amerika Birleşik Devletlerindeki tıbbi uygulamaların anlaşılması konusunda yardım.
 • Bankacılık ve iş hizmetlerinde yardım.
 • Jesse H. Jones Rotary House International’da veya yakınlardaki diğer otellerde ya da dairelerde barınma veya otel rezervasyonları
 • Birçok dilde tercüman ve dil asistanlığı koordine edilmesi
 • İlk randevunun alınması için yardım
 • George Bush Intercontinental Havalimanına gidişte ve Havalimanından gelişte ulaşım ayarlanmasının yapılması.
 • Mali danışmanlık yardımı
 • Siz ve hastane personeli arasındaki irtibatın kurulması
 • Dini ihtiyaçlar ve beslenme ihtiyaçları konusunda yardım

Uluslararası Merkez ile İletişime Geçin

Sorularınız veya randevu ayarlamak için bizimle iletişime geçin.

Telefon: 001-713-745-0450
Saatler: Pazartesi - Cuma, 08:00 - 17:00 (CST - Merkezi Standart Zaman)
E-posta: international@mdanderson.org

Neler Beklemelisiniz

Randevu sürecinin her aşaması hakkında daha fazla bilgi edinin: