Ekibimizle Tanişin

MD Anderson Kanser Merkezine bağlı Uluslararası Merkezde görev yapan farklı ve birçok dile hakim personel, kanser tedavisi görmek isteyen uluslararası hastalara ve onların ailelerine yardım etmek için bir arada çalışmaktan mutluluk duymaktadır. Uzun yıllara dayanan muhtelif deneyimler sayesinde, hastane hizmetleri, süreçler ve personeli hakkında bilgi sahibiyiz. Evinizden kilometrelerce uzakta olabilirsiniz ama biz, sizi şahsen karşılamak ve ziyaretinizi mümkün olduğu kadar rahat kılmak için buradayız. Özenli ekibimizle tanışın ve neden benzersiz müşteri hizmetleri sağlamak konusunda kararlı olduğumuzu görün.

Yönetim

Renato Lenzi, MD Anderson Cancer Center
Doçent Doktor, Gastrointestinal Medikal Onkoloji
Medikal Direktör, Uluslararası Merkez

Dr. Lenzi tıp diplomasıni İtalya’daki Cattolica Üniversitesini takdirle bitirerek aldı. New York’taki Jewish Hospital’da iç hastalıkları uzmanlığını tamamladı, yine New York’daki Mt. Sinai Tıp Fakültesinde Hematoloji Bölümünde fellow olarak çalıştıktan sonra UT MD Anderson Kanser Merkezi’nin Medikal Onkoloji Bölümüne fellow olarak girdi. Burada iç hastalıkları, hematoloji ve medikal onkoloji dallarındaki lisanslarını tamamladıktan sonra 1991 yılında MD Anderson Fakülte Üyesi oldu. Dr. Lenzi’nin klinik ve araştırma çalışmaları primeri bilinmeyen kanserlerin tanı ve tedavisine odaklı oldu. Kendisi Ulusal Geniş Kapsamlı Kanser Ağı Okült Primer Kılavuzu Paneli üyesidir.

"Çalışmalarım uluslararası hastaların bakımlarına odaklıdır. Hasta bakımıyla ilgili her bölümle devamlı iletişim ve işbirliğinde olmakla hastalara en üst düzeyde bir deneyim ve bakım imkanı sağladığımıza inanıyorum."


Martha Coleman, M.S.N., R.N., O.C.N.
Hemşirelik yüksek Lisansı ve Onkoloji Belgesi sahibi Lisanslı Hemşire
Yönetici Hemşire, Uluslararası Merkez

Onkoloji hemşireliği kariyerine, 1992 yılında MD Anderson Kanser Merkezinde başlayan Martha, bu mesleğe başladığından beri çeşitli merkezlerde ve görevlerde çalışmanın yanı sıra hem yatarak hem de ayakta tedavi kliniklerinde çalışmıştır. 2002 yılında, Onkoloji Hemşireliği alanında sertifikasını (OCN) almış olup 2005 yılında Hasta Erişimi bölümünde Danışman olarak çalışmaya başlayıp Uluslararası Merkeze katılmıştır. Halen yürüttüğü Yönetici Hemşirelik görevinde ise Martha, Uluslararası Merkezin ve Uluslararası Kanser Değerlendirme Merkezinin yönetiminde görev alarak uluslararası hastalarımıza yardım tutkusunu klinik bilgiyle birleştirmektedir.

"Uluslararası Merkezde çalışmak bana, dünyanın her yerinden gelen insanlarla tanışma olanağı sağladı. Uluslararası hastalarımızı, ailelerini ve arkadaşlarını karşılamak ve kaldıkları süre zarfında onlara yardımcı olmak bir ayrıcalıktır." Martha’ya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz: mccolema@mdanderson.org


 

Uluslararası Hasta Temsilcileri

Rita Chemaly
Uluslararası Hasta Temsilcisi

Rita Lübnan doğumludur. 1994 yılında Amerika Birleşik Devletlerine ve 2002 yılında Houston’a taşındı. Kendisinin Psikoloji dalında diploması olup Arapça, Fransızca ve İngilizceyi akıcı olarak konuşur. Eğitimine ek olarak daha önce diğer bir hastanedeki Arapça ve Fransızca çevirmenlik deneyimi de MD Anderson’ın Uluslararası Merkezindeki görevine katkıda bulunmaktadır. Rita’ya rmchemaly@mdanderson.org e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

"Uluslararası hastalarımızın kanserle savaşmayla ilgili gayretlerine katkıda bulunabilmekten mutluluk duyuyorum. Gereksinimleri için ulaşabilecekleri biri olmak ve endişelerini giderebilmek, sorunlarını çözmede yardımcı olabilmek bana gurur veriyor ve bana bu fırsatı tanıdıkları için kendilerine müteşekkirim."


 

Alejandra Palomino
Uluslararası Hasta Temsilcisi

Hanna olarak da tanınan Alejandra Palomino, Meksiko doğumlu olup 1973 yılında Houston’a taşınmıştır. İngilizce ve İspanyolca dillerine hâkim olan Hanna, 14 yıldır tıp alanında çalışmaktadır. 1999 yılında MD Anderson bünyesine katılan Hanna, 2006 yılında Uluslararası Merkezin bir parçası oldu. Hanna’ya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz: apalomin@mdanderson.org

"Hayatımda birçok şeyi başardım ama hayatımın en ödüllendirici başarısı, hastalara ve ailelerine ve de arkadaşlarına yardım etmek."


 

Stephanie A. Puente
Uluslararası Hasta Temsilcisi

İngilizce ve İspanyolca dillerine hâkim olan Stephanie, Meksika kökenli Amerikalı bir ailenin dördüncü kuşak mensubu olup Houston-Galveston bölgesinde büyümüştür. 2004 yılı sonlarında Uluslararası Merkeze katılmadan önce, MD Anderson’daki Ulusal Kanser Enstitüsü’nün Kanser Bilgi Servisinde Sağlık Bilgisi Uzmanı olarak görev yaptı. Bir önceki görevinde edindiği bakış açısı ve bilgi birikimi, hastaları daha iyi anlamasına yardımcı olmaktadır. Stephanie’ye e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz: sapuente@mdanderson.org

"Hastalarımın ihtiyaçlarını karşılamada ve iş arkadaşlarımla etkileşim içinde olmada, özen gösterme, keşfetme ve dürüstlük kesinlikle hayati bir rol üstlenmektedir. Uluslararası Merkez ekibinin bir parçası olmak bir ayrıcalıktır."

 

 

 

Dalida Saliby
Uluslararası Hasta Temsilcisi

Lübnan’da doğan ve büyüyen Dalida, 2001 yılında Houston’a geldi. Sosyal Hizmetler alanında yüksek lisans derecesine sahip olup Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimdir. Eğitimi ve geçmiş mesleki deneyimleri onu, Uluslararası Merkez için mükemmel bir seçenek haline getirmektedir. Dalida’ya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz: desaliby@mdanderson.org

"Uluslararası Hasta Temsilcisi olmak bana, farklı ülke insanları ve kültürleriyle tanışma olanağı sunuyor. Destek olmak ve tedavi süresince hastalara yardımcı olmak inanılmaz bir zevk."


 


Nuran Timoçin
Uluslararası Hasta Temsilcisi
Kıdemli Tıp Çevirmeni

Nuran İzmir, Türkiye doğumlu olup 1980 yılında Houston, Teksas’a yerleşmiştir. Kendisi Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunudur (D.M.D) ve yabancı dil olarak Fransızca, Almanca ve İngilizce öğrenmiştir. 1991 yılında MD Anderson’da çalışmaya başlayan Nuran, Kasım 2011 tarihinden itibaren çevirmenlik görevlerine ek olarak Uluslararası Hasta Asistanı olarak da görev görmektedir.

"Yaşamlarının böyle güç bir devresinde hastalarımıza yardımcı olabilme imkanına sahip olduğum için müteşekkirim."


 İdari Personel

Barbara Riddle
Kıdemli İdari Asistan

Aslen Buffalo, New York’lu olan Barbara artık kendisini Teksas’lı olarak kabul etmektedir. Uluslararası Merkeze katılmadan önce kuruluşun diğer farklı departmanlarında görev almış olup bu görevler, Uluslararası Merkezdeki mevcut konumu için hazırlanmasına yönelik bilgi birikimini sağlamıştır. Uluslararası Merkezde, 14 yıldır çalışmaktadır.

"Uluslararası Merkezde çalışmak ve dünyanın farklı yerlerinden gelen hastalara yardımcı olmak bir ayrıcalıktır. Kanser, korkutucu bir hastalık ve bize gelen insanlar için herhangi bir şeyi biraz olsun kolaylaştırabilirsem ne mutlu."


 

 

 

Marivic So
Hasta Hizmetleri Koordinatörü

Marivic Filipinler'de doğdu ve orta okul yaşlarında Texas'a taşındı. Anne ve babası Çin ve Filipin’den olan Marivic çok iyi derecede Tagalog ve biraz da Mandarin biliyor. Marivic, 2011 yılında Uluslararası Merkez'e katılmadan önce MD Anderson Çocuk Kanser Hastanesi'nde 7 yıl çalışmıştı.

"Dilini bilmediğiniz yabancı bir ülkeye gelmenin ne kadar sinir bozucu olabileceğini anlıyorum. Aynı yollardan ben de geçtim, bu yüzden Uluslararası Merkez'de kendimi evimde hissediyorum. Hastalarımızın duygularını ve ihtiyaçlarını anlayabiliyor ve kendimi onların yerine koyabiliyorum. Bu deneyimime ve hasta bakımıyla ilgili geçmişime dayanarak, ihtiyaçları konusunda onlara yardım ve destek sağlama konusunda kendime güveniyorum."


 

Uluslararası Kanser Değerlendirme Merkezi

 

 

Celia Garcia
Hasta Erişim Uzmanı

Meksika’da doğan Celia, üç yaşından beri Teksas’ta. Akıcı İngilizce ve İspanyolca konuşan Celia, 12 yıldan uzun bir süredir tıp alanında çalışmakta. 2003 yılında MD Anderson Kanser Merkezi bünyesine katılan Celia, Sarkoma Merkezinde Hasta Erişim Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Şimdi ise Uluslararası Kanser Değerlendirme Merkezinde çalışmakta olup 2006 yılında beri bu görevi sürdürmektedir.

"Uluslararası Kanser Değerlendirme Merkezinin bir parçası olduğum için kendimi ayrıcalıklı ve onurlandırılmış hissediyorum. MD Anderson’ın özen, dürüstlük ve keşfetme konularındaki temel değerlerini, tüm hastalarımla birlikte her zaman takip etmek benim hedefim."

Uluslararası Merkez ile İletişime Geçin

Sorularınız veya randevu ayarlamak için bizimle iletişime geçin.

Telefon: 001-713-745-0450
Saatler: Pazartesi - Cuma, 08:00 - 17:00 (CST - Merkezi Standart Zaman)
E-posta: international@mdanderson.org

Neler Beklemelisiniz

Randevu sürecinin her aşaması hakkında daha fazla bilgi edinin: